Polštář Knot – zamotaná krása z Islandu

Nikdo neví, jak se z krásné věci stane designová klasika. Čím to je? Může se jí stát i polštář Knot?

Jednu věc mají slavné designové kousky asi společnou. Když je uvidíte, nemůžete na ně zapomenout. To byl před pár lety i náš případ s polštářem Knot. Viděli jsme fotku na internetu a už nám tento zajímavý polštář zůstal vrytý do paměti. Pátrali jsme, kdo je jeho autorem, kde je k dostání, jaká je cena. V té době šlo o novinku a Knot nebyl jednoduše dostupný. O to větší bylo naše nadšení, když jsme na něj narazili letos v září na veletrhu Maison & Objet v Paříži. Bylo rozhodnuto, byla to láska na první pohled a dotyk. Polštáře Knot byly brzy na cestě k nám do skladu.

Autorkou polštáře Knot je mladá islandská designérka Ragnheiður Ösp Sigurðardóttir.

Myšlenka vytvořit polštář ve tvaru uzlu přišla náhodou, když Ragnheiður hledala způsob, jak nechat strojově uháčkovat nožky jedné postavičky, kterou vymyslela. Ragnheiður sama říká, že ji vždy přitahovaly neobyčejné a unikátní věci. Zkouší prý vždy tvořit jedinečné návrhy, které nikdo nečeká a které v lidech vzbudí zvídavost. Začala tedy přemýšlet, jak by se dal pletený tubus nožek hračky zamotat. Protože chodila do skauta a uzly ji bavily, zkusila zaplést různé druhy uzlů. Nejlépe jí z toho vyšel tvar uzlu tureckého a tehdy se zrodil polštář Knot.

Nějakou dobu vyráběla Ragnheiður polštáře svépomocí pod záštitou svého designového studia Umemi, ale začátkem loňského roku vzal výrobu pod svá křídla švédský výrobce Design House Stockholm. Design House Stockholm polštáře Knot vyrábí ze směsi vlny a akrylu. Jsou krásně měkké a dají se ručně prát na 30 stupňů.

Jak celý proces vzniku polštáře Knot popisuje Ragnheiður sama, můžete vidět na videu v angličtině zde:

 

Odomu a polštář Knot jsou nyní nerozlučnou dvojkou a jsme rádi, že má Knot velký ohlas i u Vás. Zvolili jsme Knot za produkt, který reprezentuje naši stěžejní myšlenku. Tou je nabídnout Vám doplňky, které mají  kvalitní zpracování a za které promlouvají především jejich tvary a materiály.

V našem e-shopu jsou nyní k dostání polštáře Knot ve starorůžové, šedé, hnědé a hořčicově žluté barvě. Doprava při jejich zakoupení je zdarma. Tak neváhejte a pořiďte svůj vlastní designový kousek z Islandu.

Vaše odomu

 

foto a video: Design House Stockholm

 

Info
Hledat
Košík
Pokladna