Zeleň – Pantone barva roku 2017

Zeleň – Pantone barva roku 2017
11.1.2017 Barbora

Společnost Pantone každý rok vyhlašuje barvu roku, která by měla charakterizovat daný rok a ovlivňovat trendy.

Pro rok 2017 byla zvolena barva Greenery – Zeleň, která je symbolem nového začátku a oživení. Jde o svěží čerstvou barvu, která by měla evokovat první jarní den, kdy příroda znovu ožívá a obnovuje svoji svěžest. Podle Pantone Color Institutu jsou lidé stále více ovládáni moderním způsobem života a mají proto touhu ponořit se do fyzické krásy a vnitřní jednoty přírody. Pokud žijeme v napětí a ve stresu, je zeleň barva naděje a našeho propojení s přírodou.

zdroj: pinterest

zdroj: pinterest

My jsme barvu vyhodnotili jako velice svěží volbu, která není možná každému blízká, ale pokud je vkusně použita, může být velice zajímavým doplňkem Vašeho bydlení.

Zdroj: pinterest

Zdroj: pinterest

A protože jdeme s dobou, máme pro Vás kousky z našeho obchodu inspirované barvou roku 2017. Polštáře Geo Origami Green a Geo Origami Green 30×60 od studia Mikabarr mají svěží zelený podklad, na který je natištěn bílý origami vzor. Ten pomáhá vytvářet strukturu látky, která má tendenci se po hranách tisku jakoby skládat a tím vytvářet origami efekt. Je to krásný originál, který oživí každý interiér, zvláště se bude vyjímat na tmavém či černém sofa.

Dalším naším zeleným doplňkem je Váza Wave od House Doctor. Úžasný solitér, který zaujme s květinami nebo bez. Sama o sobě působí jako dynamický objekt.

 

Když jsme pro Vás tvořili pinterestovou složku, zaujalo nás, jak je tato barva věrná svému jménu. Bylo těžké najít fotky, které by tuto barvu využívaly plošně či měly mnoho prvků vybavení této barvy. Na většině obrázků dominovala zeleň v podobě květin nebo průhledů oknem do krajiny. Vyvstalo nám, jak jsou květiny pro naše domovy občas samozřejmé a ani si neuvědomujeme, jak zajímavý barevný akcent vnášejí do interiéru.

Zdroj: pinterest

Zdroj: pinterest

 

Zdroj: pinterest

Zdroj: pinterest

Zeleň podle nás vyniká zejména ve spojení s černou barvou. Rozjasní ji tak akorát a dodává jí tu správnou hloubku. Podobně má ráda bílou  a šedou barvu. Spolu vytvoří dokonalou souhru ve Vašem interiéru. Pokud chcete domů vnést ten pravý barevný náboj, zkuste polštáře Mikabarr.

mikabar

Zdroj: pinterest

 

Nemáme rádi dělení kluků a holčiček na modré a růžové klany, proto bychom zeleň směle volili i pro dětský pokojík.

Zdroj: pinterest

Zdroj: pinterest

Věříme, že jsme Vás alespoň trochu inspirovali.

Pamatujte: Komu se nelení, tomu se zelení!

Sdílet: